Jak probíhá dovoz

Najdeme pro vás v EU nebo USA konkrétní vozidlo odpovídající vašim požadavkům, ověříme jej, připravíme k plnohodnotnému provozu, podle potřeby provedeme servis, vůz přihlásíme a pojistíme. Vůz z dovozu vám předáme kdekoliv v ČR.
Výběr vozidla je krok, který může být plně na vás a my vám budeme k ruce jako konzultanti, nebo tento krok svěříte zcela našim poradcům. Zašlete nám požadované parametry vozu, který bude splňovat vaše představy a my vám takový vůz v zahraniční nabídce automobilů na trhu v EU nebo USA vyhledáme. Připravíme vám aktuální nabídku 3-10 dostupných vozidel, zjistíme přímo od prodejců všechny potřebné informace a posoudíme, zda se jedná o vozidlo vhodné k dovozu.

2. Prověření vozu

Vozidla, která dovážíme z EU a USA musí mít vždy doloženou servisní historii, musí být v bezvadném technickém stavu, musí být nabízeny seriózním způsobem.

Kontrolou zaslané dokumentace k vozu a prověřením VIN kódu u certifikované autority ověříme, zda jsou zjištěné informace doložené a pravdivé. Vyhodnotíme-li nabídku vozu jako spolehlivou, vůz pro vás zarezervujeme.

3. Podpis kupní smlouvy, financování, prodloužená záruka

Připravíme za vás veškerou smluvní dokumentaci, abyste na nic důležitého nezapomněli. Poradíme vám možné způsoby financování vozu, nebo vám financování pomůžeme zprostředkovat u našich smluvních partnerů. Zajistíme pro vaše vozidlo prodlouženou záruku.

4. Dovoz do ČR

Vozidla z EU a USA pro vás přepravujeme téměř výhradně pomocí kamionové nebo nákladní lodní přepravy s adekvátním pojištěním. Jakmile je vozidlo převezeno na naši pobočku, proběhne u něj evidenční kontrola (např. u mladších vozidel z Německa), případně technická kontrola na STK a měření emisí.

5. Prohlídka vozidla a servisní kontrola

Jsme profesionálové v oboru s mnohaletými zkušenostmi s prodejem i servisem vozů a s plnohodnotným servisním zázemím. Jsme proto schopni odborně vyhodnotit skutečný stav kupovaného vozu. Zaměřujeme se na detaily, které laickému oku uniknou. Pokud objevíme na stavu vozu vážné nedostatky, budeme vás o nich informovat. V rámci našeho vlastního odborného a servisního zázemí jsme schopni provést servisní kontrolu vámi koupeného vozu.

6. Registrace

Po úspěšném absolvování předchozích kroků a uzavření zákonného pojištění (povinné ručení) dojde k registraci vozidla.

7. Odpočet DPH

Každému plátci DPH je umožněn odpočet DPH na dopravní prostředky pořízené dovozem ze zahraničí. Pro firemní zákazníky jsme proto k dispozici při řešení odpočtu DPH z nákupu vozidla. Zálohu na pokrytí přenesené daňové povinnosti do jiného členského státu EU jsme připraveni uhradit za vás.

8. Předání vozu

Předání dovezeného vozu může proběhnout na pobočce v Novém Jičíně. Jsme také schopni přepravit dovezený vůz až přímo k vám do vaší garáže. Nemusíte se tak o nic starat a vůz vám připravený k plnohodnotnému provozu přistavíme kdekoli v České republice.